Wiadomości Wiara

Obrońcy życia zapowiadają, że nie odpuszczą PiS-owi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dramatyczny apel ks. abp. Andrzeja Dzięgi o prawną ochronę wszystkich poczętych dzieci: tu chodzi o prawdę, tu chodzi o życie, tu chodzi o serce

– Jak pomóc wam, państwo politycy, parlamentarzyści i ministrowie? Czy ciągle za mało mówimy? Czy ciągle statystyka jest wam za słaba i boicie się, że to zbyt słaby głos i zbyt mały procent? Będziemy mówili dalej. Jeśli będzie trzeba, to będziemy zbierali podpisy jeszcze raz i dziesiąty, i tysięczny raz – akcentował ks. abp Andrzej Dzięga.

Metropolita szczecińsko-kamieński przewodniczył Mszy św. na zakończenie Marszu dla Życia, który w niedzielę po południu przeszedł ulicami Szczecina. Ta co roku największa manifestacja pro-life w Polsce zgromadziła kilkanaście tysięcy uczestników. Obecnie stała się szczególnym wyrazem poparcia dla ustawy „Zatrzymaj aborcję”, która utknęła w komisji sejmowej i nie może się doczekać dalszego procedowania w Sejmie.

Metropolita szczecińsko-kamieński, zwracając się do lekarzy, wszystkich działaczy społecznych i różnych dyskutantów, apelował: nie zabijajcie serc!

– Warto to samo powtórzyć politykom, na których biurkach teraz leżą projekty, również te dotyczące pełnej ochrony życia. Oni doskonale wiedzą, nasi politycy, o co Naród woła. Doskonale rozumieją argumenty i z jakiegoś powodu nie czują jeszcze w sobie siły, aby ten ruch wykonać. A każdego dnia ginie na polskiej ziemi kolejnych kilkoro dzieci – przypominał ks. abp Dzięga.

Podkreślał jednocześnie, że wierni nie ustaną w dopominaniu się o prawną ochronę życia dzieci poczętych w Polsce. Wzywał też wszystkich do modlitwy w tej intencji.

– Trzeba jeszcze wiele modlitwy na polskiej ziemi, aby się zakończyło zabijanie nienarodzonych jako metoda rozwiązywania problemów. Żeby zaczęła się prawdziwa i pełna ochrona życia i zdrowia każdej niewiasty, ochrona życia i zdrowia każdego mężczyzny, ochrona życia i zdrowia każdego dziecka od poczęcia po naturalną śmierć – zachęcał ksiądz arcybiskup.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!