Wiadomości

W obronie pacjentów przed atakiem trans-aktywistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnich dniach, obiektem ataków lewicowych aktywistów stał się kierownik i personel Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Prof. Filip Rybakowski nie zezwolił na to, aby na oddziale kobiecym przebywał mężczyzna, który domagał się nazywania go żeńskim imieniem.· Instytut Ordo Iuris przygotował apel poparcia dla lekarza. Fundacja wskazuje, że żądania organizacji LGBT, aby pacjenci mogli być przyjmowani na oddziały dla osób płci przeciwnej, godzą w prawo chorych do ochrony intymności i godności. Ordo Iuris podkreśla również, że tego typu problemy występują także w innych miejscach, m.in. w szkołach, więzieniach czy na basenach. Apel można podpisywać na stronie bronmypacjentow.pl.

PODPISZ APEL – LINK

Jeden z pacjentów poznańskiej kliniki domagał się nazywania go „Florentyną”. Został on początkowo umieszczony na kobiecym oddziale. Jednak, po skargach pacjentek, przeniesiono go na oddział dla mężczyzn. Prof. Rybakowski – kierownik kliniki, podjął taką decyzję mimo nacisków ze strony mediów i aktywistów.

Ordo Iuris podkreśla, że działanie lekarza zapewniło komfort psychiczny pacjentkom przebywającym na oddziale. W apelu wskazano również, że badania przeprowadzane w szpitalach same w sobie mogą u pacjentów wywoływać dyskomfort i stres. Chorzy znaleźliby się w jeszcze trudniejszej sytuacji, gdyby były one wykonywane w obecności osób płci przeciwnej. Stanowiłoby to naruszenie prawa pacjentów do ochrony intymności i godności.

Instytut zauważa, że tego typu problemy nie dotyczą tylko szpitali. W warszawskim Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego utworzono toaletę „dla osób niebinarnych, transpłciowych i nieokreślających się”. Z kolei Senat Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przegłosował projekt „polityki równościowej i antydyskryminacyjnej”, w którym stwierdzono, że zwracanie się do osoby zgodnie z jej płcią biologiczną, stanowi formę molestowania.

W apelu podkreślono, że realizowanie w ten sposób postulatów lobby LGBT stwarza okazję do popełniania przestępstw seksualnych. W niektórych krajach dochodziło bowiem do gwałtów w szkołach czy więzieniach, które wdrożyły tego typu rozwiązania. Ordo Iuris zaznacza, że normalizacja problemów z tożsamością płciową może prowadzić do pozbawienia pomocy osób cierpiących na takie zaburzenia.

/Ordo Iuris/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!