Wiadomości

Hiszpańskie służby zatrzymały dużą grupę dżihadystów. Werbowali nawet dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Hiszpański portal Voz Populi poinformował w niedzielę, że tamtejsza policja zatrzymała 11 dżihadystów. Mieli oni zajmować się werbowaniem nastolatków, a nawet małych dzieci do swojej sekty. W przyszłości mieli oni stanowić nowy narybek do samobójczych ataków terrorystycznych.

Hiszpańska policja, która zatrzymała 11 werbowników poinformowała, że są to prawdopodobnie osoby powiązane z tzw. Państwem Islamskim. Większość zatrzymanych rezydowała w Melilli, północnoafrykańskiej enklawie Hiszpanii. Trzech z nich miało związek z wysyłaniem dżihadystów do udziału w walkach na terenie Mali.

Śledczy potwierdzili, że islamiści próbowali radykalizować i pozyskać nastolatków, a nawet małe dzieci, poprzez przesyłanie im materiałów filmowych na telefony komórkowe. W materiałach wideo podkreślano górnolotny i propagandowy charakter dżihadu.

Z dochodzenia wynika, że grupą kierował 59-letni imam z jednego z meczetów usytuowanych na terenie Melilli. Portal Voz Populi ustalił, że operacja zatrzymania dżihadystów w Melilli oraz w Andaluzji ma związek ze śledztwem prowadzonym przez hiszpańskie służby w kilku innych regionach kraju, m.in. w Aragonii.

/radiomaryja.pl, medianarodowe.com, zdj. ilustr./

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!