Wiadomości

Obłęd antypolskich eurokratów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niechęć czołowych unijnych polityków zdaje się przybierać postać jakiejś choroby…

Oto na przykład przewodniczący europejskich liberałów chce, by europarlament wystąpił z wnioskiem o nałożenie sankcji na Polskę w związku z prowadzoną kontrolą praworządności. Guy Verhofstadt powiedział dziennikarzom, że rozmawia na ten temat z przedstawicielami grup politycznych.

– Jest taka możliwość i sprawdzamy teraz, czy jest większość w parlamencie, żeby do tego doprowadzić. Tak zrobimy w momencie, kiedy Komisja Europejska da jasny sygnał, że według niej nie ma innego wyjścia – powiedział szef liberałów.

Guy Verhofstadt chce, by europarlament wystąpił z wnioskiem o nałożenie sankcji na Polskę.

Zgodnie z zapisami traktatowymi, wniosek o nałożenie sankcji na jakiś kraj, włącznie z odebraniem głosu na unijnych posiedzeniach ministerialnych, może złożyć Parlament Europejski albo Komisja Europejska.

Tymczasem wiceszef Komisji Frans Timmermans przyznał, że wyczerpał możliwości działania w ramach prowadzonej procedury. Mówił, że zdaje sobie sprawę z braku poparcia wśród unijnych krajów dla wniosku o nałożenie sankcji na Polskę. Do tego potrzebna jest bowiem jednomyślna decyzja wszystkich państw, a kilka już sygnalizowało, że takiego wniosku nie poprze.

/TVP Info, IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!