Wiadomości

O. Rydzyk odpowiada na kłamliwe ataki Myrchy i Jachiry

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To, co robimy – wszystko jest zgodnie z prawem. Na przykład teraz muzeum – to jest zgodnie z prawem. Wolno takie rzeczy robić. Jeśli można robić i mamy takie możliwości, a nie robilibyśmy, to jest grzech zaniedbania. Ministerstwo to buduje, my włożyliśmy swój wkład bardzo duży, biegli to ocenili – mówił we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Dyrektor toruńskiej rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor toruńskiej rozgłośni odniósł się do konferencji prasowej, na której poseł PO Arkadiusz Myrcha zaatakował Radio Maryja. Stwierdził m.in. „PiS woli wspierać imperium ojca Tadeusza Rydzyka zamiast mieszkańców Torunia”.

– To nie jest pierwszy tego rodzaju atak. Swego czasu po Toruniu jeździły specjalne bilbordy z podobizną premier Beaty Szydło oraz moja, sugerujące, że PiS daje pieniądze Radiu Maryja — przypomniał duchowny.

– A przecież my nic nie ukrywamy. (…) Mówimy wszystko: jak to radio powstało, jak te dzieła powstają, bo to jest otwarte. Ludzie to budują, ludzie to tworzą, ludzie to utrzymują, są wolontariusze. To jest Rodzina Radia Maryja. To jest fenomen, że to zaistniało i istnieje. Dzięki ludziom. I mówimy o tym — dodał.

– Służymy w radiu już 28 lat. Służymy Panu Bogu i Polsce. A tych, którzy – tak jak ta aktoreczka, która już nic nie potrafi i tylko robi skandale, to mówimy: nie bądźcie takimi aktoreczkami, tylko weźcie się do roboty, zwłaszcza w Toruniu. Powinien się cieszyć torunianin, że coś dla Torunia robimy. (…) My Toruń nagłaśniamy na cały świat. (…) To jest reklama miasta — zauważył o. Rydzyk.

/Radio Maryja, wPolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!