Wiadomości

O 346 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O 346 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi już 31.587 – poinformował w sobotę po południu minister transportu Grant Shapps.

Bilans obejmuje wszystkie zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17 w czwartek a godz. 17 w piątek, gdzie testy potwierdziły obecność koronawirusa. W zeszłym tygodniu brytyjskie ministerstwo zdrowia zmieniło sposób podawania statystyk i obecnie uwzględnione w nich są wszystkie zgony, a nie tylko te w szpitalach.

346 nowych zgonów to wyraźnie mniej niż bilans podany w środę, gdy było ich 626, a zarazem najmniej od pięciu dni, może to jednak wynikać z faktu, że piątek był w Wielkiej Brytanii dniem wolnym, a w bilansach za weekendy odzwierciedlenie znajdują opóźnienia w potwierdzaniu przyczyny zgonu.

Mimo że od kilku dni dobowa liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii jest najwyższa w Europie, inne dane wskazują, że szczyt epidemii w tym kraju już minął. Powoli, ale stale zmniejsza się dobowa liczba zgonów z siedmiu kolejnych dni (jest najniższa od ponad miesiąca), liczba osób w szpitalach w ciągu ostatniego tygodnia spadła o 17 proc. i wynosi obecnie 11,8 tys., zwiększa się odsetek wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii (obecnie wynosi ok. 75 proc.).

Jeśli chodzi o poszczególne części Zjednoczonego Królestwa, to w Anglii miało miejsce ogółem 28.250 zgonów, w Szkocji – 1.811, w Walii – 1.099, a w Irlandii Północnej – 427.

/wnp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!