Wiadomości

NYT: Donald Trump przechowywał w swojej rezydencji setki tajnych dokumentów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były prezydent USA Donald Trump przechowywał co najmniej 300 tajnych dokumentów w swojej posiadłości Mar-a-Lago na Florydzie – ujawnia “New York Times”.

Według tych doniesień, w styczniu Trump przekazał Narodowej Administracji Archiwów i Akt około 150 tajnych dokumentów, podczas gdy reszta została przekazana przez jego przedstawicieli Departamentowi Sprawiedliwości USA w czerwcu lub skonfiskowana podczas przeszukania rezydencji Mar-a-Lago na początku sierpnia.

“NYT” ustalił, że obecnie administracja USA przechowuje 26 pudeł z materiałami Trumpa, w tym 11 zestawów tajnych materiałów, z których jeden jest sklasyfikowany jako “ściśle tajne”. Wśród tajnych materiałów mają znajdować się dokumenty CIA, Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA) i FBI.

W poniedziałek prawnicy Trupa złożyli w sądzie wniosek o wstrzymanie dochodzenia w sprawie przetrzymywanych przez niego tajnych dokumentów na czas powołania specjalnego niezależnego urzędnika do ich zbadania. Były prezydent USA we wniosku oskarża także FBI o politycznie motywowany atak.

8 sierpnia agenci FBI pojawili się w słynnej florydzkiej rezydencji Trumpa Mar-a-Lago i mieli stamtąd wywieźć poszukiwane przez Departament Sprawiedliwości pudła z dokumentami. Zdaniem Trumpa cała sprawa ma podłoże całkowicie polityczne, a jej jedynym celem jest powstrzymanie go przed ubieganiem się o prezydenturę w 2024 r.

Donald Trump: Agenci FBI przeszukali mój dom na Florydzie

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!