Wiadomości

Nożownik szalał na stacji benzynowej w Ostrołęce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

40-letni mężczyzna na jednej ze stacji paliw w Ostrołęce zaatakował nożem dwóch mężczyzn. Poszkodowani z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. W miejscu zamieszkania agresora policjanci zabezpieczyli kolekcję broni białej w skład, której wchodziło 16 noży myśliwskich i bagnety wojskowe. Ostatecznie wobec 40-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W minioną sobotę o godzinie 2:30 dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie dotyczące ataku „nożownika” na dwóch młodych mężczyzn, którzy z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Na miejsce skierowano policyjne patrole, które potwierdziły zgłoszenie. Ustalono, że do zdarzenia doszło około godziny 2:30 na jednej z ostrołęckich stacji paliw.

W poszukiwanie sprawcy tego zdarzenia zaangażowali się policjanci niemal ze wszystkich ostrołęckich wydziałów. Policyjne działania przebiegały dwutorowo. Policjanci wykonywali czynności procesowe na miejscu zdarzenia polegające, m.in. na zabezpieczeniu śladów, jednocześnie „kryminalni” prowadzili działania operacyjne, które szybko dały oczekiwany efekt. Już po niespełna godzinie policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili tożsamości i miejsce przebywania mężczyzny podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa.

Akcja jego zatrzymania została przeprowadzona w jednym z domów na terenie Ostrołęki. Agresor po kilkudziesięciu sekundach został przez policjantów obezwładniony. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli kolekcję broni białej w skład której wchodziło 16 noży myśliwskich i bagnety wojskowe. 40-letni ostrołęczanin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, wczoraj wykonywane z nim były dalsze czynności procesowe.

Dzięki dobrej współpracy policjantów i prokuratorów zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie ostrołęczaninowi zarzutów dotyczących usiłowania dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Ponadto zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Autor: kom. Tomasz Żerański
Mazowiecka Policja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!