Wiadomości

Nowym dyrektorem łódzkiego ośrodka TVP został były rzecznik prezydenta Łodzi z SLD i pracownik TVN

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Błażej Kronic przejmuje obowiązki dyrektora łódzkiego ośrodka Telewizji Polskiej. Na razie na trzy miesiące, w formule pełniącego obowiązki – ustalił nieoficjalnie Dziennik Łódzki.

Kronic zastąpi na stanowisku dyrektora Tomasza Lasotę, który – także jako pełniący obowiązki – zajmował tę posadę tymczasowo, od trzech tygodni. 21 grudnia 2018 r. dobiegła końca umowa Huberta Bekrychta, który dyrektorem TVP Łódź był od marca 2016 r., a której prezes TVP Jacek Kurski nie przedłużył. Podpisał natomiast umowę z Błażejem Kronicem, wcześniej tę kandydaturę pozytywnie zaopiniowała Rada Mediów Narodowych.

Błażej Kronic ma 46 lat, jest absolwentem Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Pracę w TVP podejmuje już po raz trzeci, wcześniej pracował jako dziennikarz w ośrodku łódzkim i poznańskim, pracował również w redakcjach TVN i Telewizji Toya.

Jak zaznacza Dziennik Łódzki, nie wszystkich w łódzkim PiS jego kandydatura do końca satysfakcjonowała, niektórzy pamiętają bowiem, że Błażej Kronic był rzecznikiem prezydenta Łodzi Krzysztofa Jagiełły, polityka SLD.

/dzienniklodzki.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!