unia europejska
Świat Wiadomości

Nowy zjazd globalistów już we wrześniu. “Prawa Matki Ziemi”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dniach 18-19 września br.  dojdzie do nowego zjazdu środowisk globalistycznych. Szefowie rządów państw ONZ spotkają się na szczycie “SDG 2023” w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Zjazd ma koncentrować się na przyjęciu regulacji w sprawie bioróżnorodności i uznaniu „praw Natury”.

Nowy zjazd globalistów i zielonych komunistów związany jest z ich zaniepokojeniem zbyt powolnym zdrażaniem Agendy 2030. Szczyt SDG odbędzie się na półmetku wdrażania Agendy, a jego uczestnicy przyjrzą się tempu realizacji planów rozpisanych w 2015 roku. Wszystko jednak wskazuje, że nie są zawodowleni z dotychczasowych postępów i efektem obrad będzie generalne przyspieszenie zmian.

Podczas zjazdu opublikowana zostanie nowa, poprawiona wersja Globalnego Raportu na temat Zrównoważonego Rozwoju (GSDR), z którego roboczą wersją można zapoznać się już teraz. Tekst nawiązuje do raportu „The Future We Want”, będącego wynikiem konferencji w Rio de Janeiro, podczas której państwa członkowskie kładły podwaliny pod cele Agendy 2030.

Jak przypomina portal pch24.pl w 2016 roku państwa należące do ONZ ustaliły, że raport powinien być sporządzany raz na cztery lata. Ma on stanowić podstawę obrad odbywających się w ramach przeglądu SDG Summit, a za powstanie ma odpowiadać “niezależna grupa naukowców” powołana przez Sekretarza Generalnego ONZ. Zalecono, by grupa składała się z 15 osób pochodzących z różnych regionów świata, wywodzących się z różnych dyscyplin naukowych i instytucji, uwzględniając płciowe parytety.

Raport Global Sustainable Development Report 2019, „The Future is Now: Science for Achieving Sustainable Development” był pierwszym raportem tego typu. Jego treść można przeczytać tutaj. Publikację kolejnego raportu planuje się właśnie na wrzesień tego roku.

Wprawdzie nie jest znany finalny wygląd nowego raportu, jednak jego zapowiedzi już teraz budzą poważne zastrzeżenia. Według ujawnionych roboczych fragmentów, mają w nim znaleźć się postulaty dalszego uwzględniania równouprawnienia płci, a także przyjęcia tzw. praw Matki Ziemi.

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres, zwołując szczyt zaapelował, by na zjeździe przedstawiono plan ratunkowy dla ludzi i planety. To oczywiste przedłużenie masowego straszenia nas przez media i różnej maści pseudoekspertów, tzw. globalnym ociepleniem i innymi, rychłymi katastrofami.

Czym są prawa Matki Ziemi, wyjaśnia opracowanie Komisji Europejskiej pt. W kierunku Europejskiej Karty Praw Podstawowych Natury. Natura rozumiana jest tam szeroko jako Pachamama, Matka Ziemia, Gaja. Upodmiotowienie natury niesie konieczność postawienia jej potrzeb przed ludzkimi. W nowym ujęciu, rozwój człowieka mógłby być zaspokajany jedynie w takim zakresie, na jakie pozwalają wyznaczone przez globalistów granice. W ten sposób prawa Matki Ziemi przyniosą degradację dotychczasowych Praw Człowieka, jako mniej ważnych i chyba o to zasadniczo w tym wszystkim chodzi.

Tak się wykuwa nowy porządek świata.

Polecamy również: Działacz mniejszości niemieckiej nasłał na Polaka zbirów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!