Wiadomości

Nowy sondaż: Spore zmiany w poparciu dla partii politycznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które notuje znaczny wzrost poparcia – tak wynika z nowego sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”.

Zdecydowanym liderem w sondażu jest partia Jarosława Kaczyńskiego, którą popiera 37,1 proc. badanych. Taki wynik oznacza wzrost poparcia tej formacji o 4 pkt. proc. w porównaniu do badania sprzed miesiąca.

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, którą wskazało 25 proc. biorących udział w badaniu. To skok o ponad 6 punktów procentowych w porównaniu z lipcowymi badaniami (18,6 proc.).

Podium zamyka tym razem nie partia Szymona Hołowni, lecz Lewica, która otrzymała wynik 9 proc. Ugrupowanie zanotowało wzrost w porównaniu z lipcem, kiedy to otrzymało 7,8 proc.

Kolejne miejsce przypada Polsce 2050 Szymona Hołowni, którą popiera 8,4 proc. respondentów. Taki wynik oznacza spadek o blisko 8 pkt. (poprzednio 16,6 proc.). Na Konfederację wskazało 8,1 proc. To wzrost o około 1 punkt procentowy.

Mniej wyborców popiera PSL-Koalicję Polską. W poprzednim sondażu chęć głosowania na tę formację wyraziło 6 proc. badanych, dziś jest to tylko 4,5 proc.

7,9 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos. W lipcu było to 11 proc.

/RMF FM, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!