Wiadomości

Nowy sondaż poparcia dla partii politycznych: Kto zyskuje, kto traci?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prawo i Sprawiedliwość zyskuje poparcie i umacnia się na pozycji lidera, zwiększając swą przewagę nad Koalicją Obywatelską – wynika z nowego sondażu IBRiS dla Polsatu.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na poparcie na poziomie 36,5 proc. Oznacza to wzrost o 1 punkt procentowy względem ostatniego sondażu dla Polsatu.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która zalicza spadek o 1,3 pkt. proc Wskazało na nią 23 proc. respondentów.

Na Polskę 2050 Szymona Hołowni wskazało 11,3 proc. wyborców (niemal tyle samo, co w poprzednim badaniu), na Lewicę 8,5 proc. Na 7,6 proc głosów mogłaby liczyć Konfederacja.

Do Sejmu nie weszliby przedstawiciele PSL-Koalicji Polskiej (2,9 proc.). To właśnie to ugrupowanie notuje największy spadek wobec ostatniego sondażu, gdzie poparcie dla ugrupowania Władysława Kosiniaka-Kamysza deklarowało 4,2 proc. wyborców.

Jak podaje Polsat, Porozumienie Jarosława Gowina popiera 0,3 proc. respondentów. Niespełna 10 proc. pytanych nie wie, na kogo oddać głos.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!