Wiadomości

Nowy sondaż: Duża zmiana poparcia dla PiS i Konfederacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które notuje wzrost poparcia – wynika z sondażu pracowni Social Changes na zlecenie wpolityce.pl. Największy spadek w badaniu zanotowała Konfederacja.

Portal podaje, że partia Jarosława Kaczyńskiego notuje „rekordowy, najlepszy od bardzo wielu miesięcy wynik”. Na PiS głosować chce aż 40 proc. respondentów. Taki wynik oznacza wzrost o trzy punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem.

Drugie miejsce w sondażu przypadło Koalicji Obywatelskiej, którą wskazało 26 proc. badanych. Oznacza to wzrost o jeden pkt. proc. Podium zamyka słabnąca Polska 2050 Szymona Hołowni, którą wybrało 12 proc. uczestników sondażu. Partia byłego prezentera TVN traci 2 pkt. proc.

7 proc. badanych wskazało na Konfederację, co oznacza spadek aż o 4 pkt. proc. Bez zmian pozostaje poparcie dla Lewicy – również 7 proc. Kukiz’15 cieszy się poparciem 2 proc. respondentów – to wynik bez zmian. Poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego wynosi 2 proc. – wzrost o 1 punkt. 2 proc. badanych wskazało na Porozumienie Jarosława Gowina, co oznacza wzrost o 1 punkt.

/wpolityce.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!