Wiadomości

Nowy sondaż dot. migrantów: Opozycja powinna współpracować z rządem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zdecydowana większość badanych uważa, że opozycja parlamentarna powinna współpracować z rządem Prawa i Sprawiedliwości ws. sytuacji związanej z presją migracyjną na granicy polsko-białoruskiej – tak wynika z sondażu SW Research dla „Rzeczpospolitej”. Przeciwnego zdania jest zaledwie 8 proc. respondentów.

Uczestnikom sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” zadano pytanie, czy ich zdaniem opozycja powinna współpracować z rządem ws. sytuacji na granicy Polski z Białorusią.

Na tak zadane pytanie twierdząco odpowiedziało aż 69,8 proc. badanych. Przeciwnego zdania było zaledwie 8,4 proc. ankietowanych. 21,8 proc. nie ma zdania.

– Częściej za współpracą opozycji z rządem są mężczyźni (71 proc.), osoby o wykształceniu zasadniczym zawodowym (72 proc.), badani o dochodzie netto od 2001 do 3000 zł (76 proc.) oraz osoby z miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (85 proc.). Wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek osób, które uważają, że w tej sprawie opozycja powinna współpracować z rządem – z 56 proc. w grupie do 24 lat, do 75 proc. wśród osób powyżej 50 lat – komentuje wyniki badania Adam Jastrzębski, senior project manager w SW Research.

/Sondaż SW Research dla rp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!