Wiadomości

Duża grupa migrantów wdarła się do Polski. Policjanci zostali zaatakowani kamieniami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa migrantów, która próbowała siłowo przekroczyć granicę, zaatakowała polskich policjantów kamieniami. Jeden funkcjonariusz został trafiony w kask. Podlaska policja informuje też, że w okolicach Starzyny do Polski wdarło się około 50 cudzoziemców.

W niedzielę rano podlaska policja poinformowała na Twitterze, że w sobotę wieczorem – około godziny 20 – w okolicach miejscowości Kolonia Klukowicze, miała miejsce siłowa próba przekroczenia granicy przez migrantów. Podczas tej próby policjanci strzegący granicy zostali zaatakowani kamieniami.

W jednym z pojazdów policyjnych wgniecione zostały drzwi. Lekko ranny został również nasz policjant. Rzucony kamień trafił w kask funkcjonariusza z Łodzi.

– Na szczęście policjant nie wymagał hospitalizacji. Siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodzony został hełm chroniący głowę policjanta – przekazał rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Do innego incydentu doszło też w okolicach Sarzyny, gdzie granicę udało się sforsować grupie około 50 migrantów.

„W poszukiwaniach migrantów nielegalnie przekraczających granicę udział wzięło 21 policjantów oraz żołnierze i funkcjonariusze SG. Policjanci zatrzymali 22 obywateli Iraku” – poinformowano.

/TVP Info, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!