Wiadomości

Nowy kardynał na straży ideologii LGBT?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zdaniem jednego z czołowych brazylijskich hierarchów cywilne związki homoseksualistów nie stanowią problemu teologii, ani moralności. – To jedynie kwestia finansowej i społecznej stabilności, więc powinny być akceptowane przez Kościół – uważa świeżo mianowany kardynał Leonardo Ulrich Steiner.

W rozmowie z portalem lifsitenews.com kard. Steiner, sekretarz generalny brazylijskiej konferencji biskupów, został zapytany czy powtórzyłby swoją skandaliczną wypowiedź z 2014 roku, kiedy wyraził poparcie dla wprowadzania rozwiązań prawnych zezwalających na tworzenie związków cywilnych przez homoseksualistów.

Rozmówca lifesitenews.com, oświadczył, że zgoda na cywilne związki osób homoseksualnych nie jest problemem moralnym. Według hierarchy zagadnienie to sprowadza się wyłącznie do stabilności ekonomicznej i społecznej. – To nie jest pytanie z zakresu podstawowej teologii moralnej. Tu chodzi o życie – mówił purpurat. – Wielu z nich żyje razem do końca życia bez bezpieczeństwa. (…) Nie mają pomocy usług zdrowotnych. To bardzo poważne. Widziałem ludzi zbliżający się do końca życia bez pieniędzy. Z tego powodu, jak widzicie, często mówił o tym papież Franciszek – kontynuował.

W odpowiedzi na deklarację kard. Steinera dziennikarze lifesitenews.com zapytali, czy na pewno zgadza się on z wykładnią Kościoła, która jednoznacznie orzeka o grzeszności praktyk homoseksualnych. W odpowiedzi duchowny stwierdził, że „chrześcijanie nie mogą deklarować grzeszności praktyk seksualnych wobec osób niewierzących”. – Jak możemy rozmawiać o tym, czy to grzech, skoro oni nie żyją wiarą chrześcijańską? – pytał.

Jak przypomniał serwis duchowny od 2014 roku konsekwentnie domaga się „społecznego wsparcia” dla osób, które decydują się żyć w tzw. związkach jednopłciowych.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!