Wiadomości

Kreatywność przemytników przekracza granice: Te papierosy…”spadły z nieba”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Wojtkowej zatrzymali Polaka zbierającego pakunki wypełnione nielegalnymi papierosami. Towar o wartości 15 tys. złotych przemycono wcześniej dronem z Ukrainy.

Zdarzenie miało miejsce późnym wieczorem 6 września w rejonie odpowiedzialności placówki Straży Granicznej w Wojtkowej na Podkarpaciu. Mundurowi patrolujący granicę usłyszeli dźwięki charakterystyczne dla lecącego drona. Od razu podjęli działania w celu wyjaśnienia podejrzanego przelotu, który w strefie nadgranicznej powinien być zgłoszony do SG.

Korzystając ze sprzętu do obserwacji w nocy, funkcjonariusze zlokalizowali podejrzane kwadratowe pudła i powiązali je z przelotami drona. Po kilku godzinach na miejsce podjechał samochodem 39-letni mieszkaniec Podkarpacia, który zaczął w pośpiechu pakować ujawnione przedmioty.

Mężczyzna był zaskoczony nagłym spotkaniem ze strażnikami granicznymi. Jak się okazało, w sześciu pakunkach znajdowało się ponad tysiąc paczek papierosów o łącznej wartości przekraczającej 15 tys. złotych.

Obywatelowi Polski postawiono zarzut przemytu z Ukrainy nielegalnych papierosów i narażenia na uszczuplenie należności celnych, do czego się przyznał. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG prowadza dalsze czynności w sprawie.

/Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!