Wiadomości

Nowoczesna wycofuje się z okupacji sali plenarnej Sejmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wygląda na to, że Nowoczesna wycofuje się z okupacji sali plenarnej Sejmu. Akcja, której sensu nie są w stanie zrozumieć nawet ci, którzy biorą w niej udział, czemu dał wyraz w liście skierowanym do członków swojego ugrupowania Ryszard Petru, dobiega najwyraźniej końca.

 

Jedyne, co pozostało jej uczestnikom, to starać się wyjść z twarzą z tej całej hucpy, przy czym wydaje się, że PiS wyszedł im tu naprzeciw. Jak doniósł dziś Onet, Prawo i Sprawiedliwość, Nowoczesna, PSL i Kukiz’15 doszły do porozumienia, w myśl którego podczas prac Senatu nad ustawą budżetową zgłoszone zostanie kilkadziesiąt poprawek opozycji, które wcześniej były zgłaszane w Sejmie, tak by izba niższa parlamentu mogła nad nimi przeprowadzić debatę.

 

– Od samego początku wiadomo było, że PiS nie zrobi kroku w tył i nie zgodzi się na reasumpcję głosowania nad budżetem. Z dużym trudem jednak udało się przekonać PiS do zgłoszenia poprawek opozycji w Senacie, które następnie będą musiały zostać poddane pod obrady Sejmu, by to cały Sejm ostatecznie uchwalił przy świetle kamer ustawę budżetową. Tę deklarację przyjęliśmy jako akt dobrej woli i krok w tył obozu władzy – miał powiedzieć Onetowi ważny polityk Nowoczesnej, znający kulisy rozmów.

 

Według Onetu, w rozmowach pośredniczyli przedstawiciele Kościoła, przy czym jeszcze dziś posłowie Nowoczesnej mają wycofać się z akcji protestacyjnej. Zamierzają natomiast trwać w proteście, choć tak naprawdę prawie nikt w nim udziału nie bierze, posłowie PO.

 

/onet.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!