Wiadomości

Nowoczesna nie wycofa poparcia dla Zdanowskiej, prezydent Łodzi skazanej prawomocnie za poświadczenie nieprawdy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Trzeba powiedzieć wyraźnie, że sprawa pani prezydent nie dotyczy żadnej sfery publicznej, w której działała. To jest sprawa prywatna – tak Mirosław Suchoń (Nowoczesna) komentował w „O co chodzi” prawomocny wyrok na prezydent Łodzi – Hannę Zdanowską, winną poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera. – Kłamstwo jest poważnym przestępstwem. A gdyby ktoś prywatnie kogoś zamordował, to też byście go bronili? Uważam, że pani Hanna Zdanowska winna się wycofać z wyborów, a jeżeli się nie wycofa, to Koalicja Obywatelska powinna cofnąć jej poparcie – ripostował Marcin Horała (PiS).

W czwartek Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji, który uznał prezydent Łodzi Hannę Zdanowską winną poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytu przez jej partnera i skazał ją na 20 tys. zł grzywny. Orzeczenie jest prawomocne.

Pytany o sprawę prezydent Zdanowskiej, poseł Mirosław Suchoń starał się bronić włodarza Łodzi.

– Trzeba powiedzieć wyraźnie, że sprawa pani prezydent nie dotyczy żadnej sfery publicznej, w której działała. To jest sprawa prywatna – mówił Suchoń.

– Możemy zapytać, czy Polacy masowo wypełniają deklaracje po prezentach ślubnych, bo to jest mniej więcej ten sam ciężar gatunkowy. To i tak jest najlepsza kandydatka na prezydenta Łodzi – dodał.

Marcin Horała nie podzielał opinii polityka Nowoczesnej.

– Kłamstwo jest poważnym przestępstwem. A gdyby ktoś prywatnie kogoś zamordował, to też byście go bronili? Pani Zdanowska popełniła przestępstwo i została skazana wyrokiem niezawisłego sądu. Jest chyba pewien poziom wiarygodności człowieka i zachowania, które powinno eliminować z życia publicznego. Uważam, że pani Hanna Zdanowska winna się wycofać z wyborów, a jeżeli się nie wycofa, to Koalicja Obywatelska powinna cofnąć jej poparcie – stwierdził Horała.

Do tych słów odniósł się Suchoń. Powiedział, że Koalicja Obywatelska wycofałaby poparcie dla Zdanowskiej, gdyby premier Morawiecki podał się do dymisji za kłamstwo o niebudowaniu dróg przez rządy PO-PSL.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!