Wiadomości

Nowelizacja ustawy o SN zdjęta z porządku obrad Sejmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym został zdjęty z porządku obrad – poinformował rzecznik PiS Rafał Bochenek.

W nocy z wtorku na środę do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw, który ma pomóc wypełnić tzw. kamienie milowe, narzucone Polsce przez Komisję Europejską.Realizacja projektu miała zbliżyć Warszawę do otrzymania funduszy z KPO.

Kilka godzin później, w Sejmie doszło do spotkania liderów opozycji z premierem Mateuszem Morawieckim w wyniku którego opozycja zgodziła się na procedowanie projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

W czwartek jednak prezydent Andrzej Duda odniósł się do noweli ustawy o Sądzie Najwyższym i jasno zarysował granicę ustępstw, na które się zgodzi. W reakcji na jego wypowiedź projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym został zdjęty z porządku obrad.

– Zgodnie z apelem prezydenta, rzeczywiście ten temat wymaga pogłębionej analizy, konsultacji, powinien być wzięty pod głębszą analizę, bardziej przeanalizowany, przedyskutowany i rzeczywiście takie głosy również płynęły z różnych innych środowisk politycznych – poinformował podczas którego wystąpienia w Sejmie rzecznik PiS Rafał Bochenek.

– Dlatego ten projekt dzisiaj jest z porządku obrad zdjęty i będzie procedowany pewnie w późniejszym czasie – dodał polityk.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!