Wiadomości

Nowe informacje o tureckich systemach przeciwlotniczych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezes tureckiego Przemysłu Obronnego İsmail Demir spotkał się z członkami Rady Dyrektorów EMD. Podczas spotkania przekazał on informacje na temat stanu prac nad tureckimi projektami obrony przeciwlotniczej.

Zwracając uwagę, że obrona przeciwlotnicza jest strukturą warstwową, İsmail Demir powiedział: „Rozumiemy oczekiwania opinii publicznej dotyczące SIPER. Jest jednak kilka kroków na drodze do tego. Obrona przeciwlotnicza to struktura warstwowa. „System SIPER ma własny zasięg i zdolność przechwytywania, ale nawet jeśli skonfigurujesz system z taką możliwością, możesz narazić się na wiele ataków i szkód z miejsc, których nigdy się nie spodziewałeś”. Zauważając, że ataki dronów o różnych rozmiarach i liczebności są ostatnio znacznie bardziej skuteczne na świecie, Demir kontynuował swój wywód mówiąc:

„Dlatego trzeba po kolei sięgać po elementy struktury warstwowej. Trzy lata temu nie mieliśmy żadnego własnego systemu przeciwlotniczego i wtedy jako pierwszy wkroczył na scenę Korkut. W zeszłym roku oddaliśmy do użytku Sungur, który jest skuteczny do wysokości 4 kilometrów i w zasięgu do 8 kilometrów, strzelając zarówno z okrętu, jak i z pojazdu. Następnie system o nazwie Hisar-A+ został aktywowany poprzez zwiększenie jego wysokości i zasięgu. Niedawno zrobiliśmy autonomiczną konfigurację tego systemu. Tak więc bez interwencji człowieka system widzi nadchodzące zagrożenie, podejmuje działania i uderza w nie, co jest ważną zdolnością. Następnie opracowaliśmy Hisar O+. W ten sposób osiągniemy wysokość ponad 10 kilometrów i zasięg około 25 kilometrów. Następnie spodziewamy się produktu pośredniego przed naszym systemem obrony przeciwlotniczej na dużych wysokościach SIPER. Wysunie się na pierwszy plan dzięki efektywnemu zasięgowi do 100 kilometrów i wysokości ponad 20 kilometrów. Potem nadejdzie SIPER. Innymi słowy, jest to droga, którą pokonujemy punkt po punkcie. Idziesz, wprowadzając parametry systemu jeden za drugim i stosujesz to, czego się nauczyłeś od jednego do drugiego. Dlatego chciałem zwrócić uwagę na tę kaskadę. Mówimy, że aktywujemy SİPER przed końcem 2023 r.”

System obrony przeciwlotniczej, który może operować na dystansie 100 km i na wysokości powyżej 20 km, jak wynika ze słów Prezesa Przemysłu Obronnego İsmaila Demira, ma pojawić się, zanim pojawi się system SIPER, co z kolei oznacza wzrost oczekiwań odnośnie projektu SİPER. Istnieje możliwość, że tym pośrednim rozwiązaniem, które pojawi się przed SIPER, będzie pocisk hybrydowy, który pojawił się przy okazji prac nad programem HİSAR.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!