Wiadomości

Nowa wersja Volkswagena Caddy zaczęła zjeżdżać z taśm w Poznaniu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W zakładzie w Antoniku rozpoczął się montaż kolejnej wersji modelu Volkswagen Caddy 5, tym razem z napędem na gaz ziemny CNG.

Nowa wersja Volkswagena Caddy 5, której produkcja rozpoczęła się w poznańskim zakładzie, wyposażona jest w podwójny, czyli pracujący zarówno na benzynę, jak i na gaz ziemny silnik. To jednostka napędowa 1.5 TGI o mocy 96 kW z manualną skrzynią biegów. W samochodzie montowanych jest aż pięć zbiorników gazu o łącznej pojemności 139 l. Mieści się w nich ok. 35 m3 gazu pod ciśnieniem 180-200 bar. Zbiornik benzyny ma natomiast pojemność 11,5 l.

W napęd CNG wyposażana jest dłuższa wersja modelu – Volkswagen Caddy 5 Maxi, z rozstawem osi wynoszącym 2970 mm, zarówno w wersji Cargo, jak i w wersji osobowej, w tym również w wersji 7-miejscowej.

Jak przypomina IBRM Samar, w przypadku poprzedniego modelu Caddy, który również oferowany był w wersji z napędem CNG, wyprodukowane w Antoninku i wyposażone już wstępnie w wydech, reduktor ciśnienia, główny przewód gazowy i mały zbiornik benzynowy auta były transportowane do zakładu zabudów specjalnych w Swarzędzu i tam uzupełniane o instalację CNG. Caddy 5 z napędem na gaz ziemny powstaje w całości w głównym zakładzie Volkswagen Poznań w Poznaniu.

W związku z wdrożeniem nowej wersji do produkcji, odpowiednio dostosowano linie produkcyjne w fabryce, wyposażając je m.in. w dodatkowe stanowiska montażowe. W ramach przygotowania do produkcji seryjnej został zorganizowany również szereg szkoleń dla pracowników produkcji oraz jakości.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!