Wiadomości

Norweska gazeta: Rosjanie przeprowadzili pozorowany atak na platformę wiertniczą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W norweskiej prasie pojawiła się informacja, iż Rosjanie wmieszali się w ćwiczenia NATO Trident Juncture 2018. W jednej z największych gazet norweskich, „Aftenposten”, napisano, że norweskie służby podjęły śledztwo w sprawie „incydentu” z platformą wiertniczą „Goliat”.W artykule mowa jest o tym, że „Rosjanie przeprowadzili pozorowany atak na tę platformę”.

Policja miasta Tromsø, jak twierdzi autor artykułu Sveinung Berg Bentzrød, ma dysponować materiałami, który o tym świadczą. 6 listopada niezidentyfikowany samolot miał przelecieć nad strefą bezpieczeństwa wokół norweskiej platformy wiertniczej, na północny zachód od brzegów Królestwa Norwegii.

W artykule mowa o tym, iż miało to miejsce, gdy ćwiczenia Trident Juncture 2018 były szczególnie intensywne. Wcześniej, jak przypomniano, rosyjskie okręty przeprowadziły pozorowany atak na platformę „Goliat”, przy czym celem tych działań miało być zakłócenie przebiegu manewrów wojennych NATO, w których udział brało 50 tys. żołnierzy.

https://www.aftenposten.no/norge/i/zLKXgq/Politiet-etterforsker-aktivitet-ved-oljeplattformen-Goliat-under-NATO-ovelse-Ble-oppfattet-som-simulert-angrep-fra-russerne.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!