Wiadomości

Nocny atak na Kijów. Atakowano jednocześnie dronami i rakietami manewrującymi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W wyniku nocnego ataku ranne zostały dwie osoby, w tym dziecko, zniszczone zostały domy prywatne i samochody.

W nocy 2 czerwca rosyjscy najeźdźcy zaatakowali Kijów jednocześnie dronami i pociskami manewrującymi – poinformował szef Kijowskiej Miejskiej Administracji Wojskowej Sierhij Popko. Zaznaczył, że to już szósty nalot na miasto w ciągu ostatnich 6 dni.

„Po rakietach balistycznych dzień wcześniej, tym razem atak był łączony – jednocześnie drony i pociski manewrujące. Pociski zostały wystrzelone z bombowców strategicznych Tu-95MS z regionu Morza Kaspijskiego, prawdopodobnie pociski manewrujące X-101/555. Jednocześnie z różnych kierunków Kijów został zaatakowany przez UAV, według wstępnych danych – amunicję krążącą „Szahed”. Ale nasza obrona przeciwlotnicza to po prostu tytani!” – napisał Popko.

„Według wstępnych informacji, w przestrzeni powietrznej nad Kijowem i wokół Kijowa siły obrony przeciwlotniczej i oznacza wykrycie i zniszczenie ponad 30 celów powietrznych różnego typu (ostateczne dane o liczbie, rodzaju rakiet i bezzałogowych statkach powietrznych zostaną wkrótce przekazane przez Siły Powietrzne)” – czytamy w komunikacie.

W wyniku nocnego ataku przy użyciu rakiet i dronów ranne zostały dwie osoby, w tym dziecko. 68-letni mężczyzna trafił do szpitala i był operowany, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uszkodzonych zostało 5 prywatnych domów. W 3 domach uszkodzenia są niewielkie – wybite okna, uszkodzone elewacje. W 2 wybuchły pożary, zostały one ugaszone. Ponadto odłamki rakiet i dronów uszkodził kilka samochodów, a także wyleciały szyby w jednym z pomieszczeń biurowych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!