Wiadomości

Nitras, Nowacka i Lubnauer na czarnej liście Donalda Tuska?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nitras, Nowacka i Lubnauer – ci politycy znaleźli się ponoć na celowniku Donalda Tuska. Powód? Są zbyt blisko Rafała Trzaskowskiego.

O narastającym konflikcie między Donaldem Tuskiem a Rafałem Trzaskowskim media informują od dawna. Rafał Trzaskowski ma otwarcie twierdzić, że Donald Tusk nie wygra nadchodzących wyborów parlamentarnych. – Nic nie zapowiada, żeby przed wyborami Donald Tusk i Rafał Trzaskowski się pogodzili – mówił jeden z polityków PO w rozmowie z wprost.pl.

Lider Platformy Obywatelskiej ponoć namawiał sponsorów do wycofania się ze wsparcia Campusu Trzaskowskiego. e Rafał Trzaskowski chciał uzyskać finansowanie od Fundacji Adenauera na swój Campus. Dokładnie tak, jak to miało miejsce rok temu. Prezydenta Warszawy czekała jednak przykra niespodzianka. Okazuje się, że Niemcy zostali poinformowani przez PO, że żadnego Campusu nie będzie, a organizowany jest jedynie Meet Up Donalda Tuska.

Teraz wprost.pl informuje, że Donald Tusk zainteresował się politykami wspierającymi Rafała Trzaskowskiego. Na jego celowniku znaleźli się utożsamiani z frakcją prezydenta Warszawy Sławomir Nitras oraz Barbara Nowacka, ale również, co już nieco bardziej zaskakujące, Katarzyna Lubnauer.

Czym była szefowa naraziła się liderowi Platformy Obywatelskiej? – Za często chwaliła Trzaskowskiego – wyznał polityk KO w rozmowie z portalem.

W rozmowie z portalem polityk PO przyznał, że Donald Tusk stara się zbudować silne lewe skrzydło partii. – Tusk ma u siebie najbardziej rozpoznawalne nazwiska na lewicy, Bartosza Arłukowicza, Grzegorza Napieralskiego, Dariusza Jońskiego – mówi rozmówca wprost.pl.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!