Wiadomości

Nitras: Jestem zwolennikiem „małżeństw” homoseksualnych. Z takim programem idę do wyborów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Czego pragnie poseł PO Sławomir Nitras?

– Ja jestem zwolennikiem związków partnerskich, nie wykluczam, że nawet małżeństw i nie widzę powodu, żeby jakiś Pan Jędraszewski mówił, że ma być inaczej – mówił na antenie Radia Plus poseł Sławomir Nitras.

– Spadek naszych notowań jest związany z ofensywą dotyczącą Jana Pawła II. Dla mnie samego jest postacią wyjątkową. Nie kojarzy mi się z przywilejami Kościoła – mówił na antenie Radia Plus poseł Platformy Obywatelskiej. Nitras stwierdził również, że podtrzymuje swoje słowa o „opiłowywaniu katolików z przywilejów”, bo – jak ocenił – „nie ma powodów, by kształtować prawo pod dyktando Kościoła”.

– Wpływ na władzę jest większy niż w latach 90-tych. Nie ma na to zgody. Odróżnijmy dwie rzeczy. Jan Paweł II jest wyjątkową postacią, nie wiem czy porównywalną z kimkolwiek innym. Natomiast Kościół jest dzisiaj często powodem zgorszenia i nienależnych przywilejów. Ja jestem zwolennikiem związków partnerskich, nie wykluczam, że nawet małżeństw i nie widzę powodu, żeby jakiś Pan Jędraszewski mówił, że ma być inaczej – powiedział.

– Jestem przeciwnikiem konkordatu w obecnym kształcie i jestem zwolennikiem „małżeństw” homoseksualnych i nie chcę, żeby mi Kościół mówił, że jest inaczej. Z takim programem idę do wyborów – zapowiedział Sławomir Nitras. Jak dodał, jest przeciwnikiem tego, by „finansować z budżetu państwa instytucję, która ma inne zdanie niż większość Polaków”.

/dorzeczy.pl, tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!