Wiadomości

Doprowadził do krachu rynkowego na sumę 42 miliardów dolarów. Został aresztowany w Czarnogórze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do Kwon doprowadził do krachu rynkowego na sumę 42 miliardów dolarów.

Poszukiwany przez Interpol Koreańczyk Do Kwon został ujęty przez policję. Wielomiesięczna obława w różnych krajach doprowadziła śledczych do Czarnogóry, gdzie udało się zidentyfikować i aresztować mężczyznę podejrzanego o kryptowalutowe manipulacje.

Interpol poinformował o udanej akcji służb w piątek nad ranem czasu polskiego. Biuro śledcze organizacji w Seulu zaznaczyło, że tożsamość poszukiwanego potwierdzono za pomocą odcisków palców – nie ma więc mowy o pomyłce. Wcześniej o ujęciu podejrzanego w stołecznej Podgoricy informował zaś w mediach społecznościowych Filip Adžić, minister spraw wewnętrznych Czarnogóry.

„[Do Kwon] został aresztowany na lotnisku, z fałszywymi dokumentami w ręku. Jest poszukiwany w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Korei Południowej i Singapurze” – napisał Adžić. Służby już od grudnia podejrzewały, że Do Kwon może skrywać się gdzieś na Półwyspie Bałkańskim. Po wydaniu nakazu aresztowania podejrzany miał uciec z Singapuru i udać się do Dubaju. Poszlaki prowadziły dalej do Serbii, lecz tam ślad się urywał.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!