Wiadomości

Nikt ostatnio nie atakuje blokujących tory na Donbasie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na portalu onet.pl pojawiła się dziś informacja, iż na Ukrainie „nacjonaliści blokują tory” i że „atakują ich ludzie opłaceni przez oligarchę”.

„Nieznani sprawcy zaatakowali osoby blokujące tory na wschodzie Ukrainy. Jak donosi prasa, zostali opłaceni i nasłani przez jednego z ukraińskich oligarchów, który na tych terenach ma jeszcze liczne przedsiębiorstwa. Ale blokującym tory udało się odeprzeć atak. Blokada została zainicjowana przez nacjonalistów i weteranów wojennych, którzy w ten sposób próbują wywrzeć nacisk na separatystów i żądają uwolnienia żołnierzy, którzy wpadli w ich ręce” – możemy przeczytać dziś na onecie.

Tymczasem od kilku tygodni nikt nie niepokoi uczestników blokady szlaków komunikacyjnych łączących Ukrainę z DNR i ŁNR. Co więcej, odkąd zrobiło się ciepło, panuje tam atmosfera wręcz piknikowa.

Owszem, kilka tygodni temu dochodziło tam do ostrych spięć, a 13 marca doszło nawet do rozbicia przez silne oddziały policji reduty w Kriwym Torcu, ale ostatecznie blokujący wyszli z tej konfrontacji zwycięsko. Dwa dni później odzyskali kontrolę nad zdobytą przez policję redutą i od tamtej pory nikt ich nie atakuje…

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!