Europa Polska Wiadomości

Nigel Farage zapowiada, że następnym krajem, który opuści struktury UE, będzie Polska

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl podczas porannej konferencji prasowej przed dzisiejszym głosowaniem Parlamentu Europejskiego nad umową o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, jeden z najbardziej zasłużonych ws. brexitu – wciąż jeszcze europoseł Nigel Farage – zapewnił, że będzie walczył o Wielką Brytanię w negocjacjach dotyczących przyszłych stosunków z Unią Europejską po formalnym opuszczeniu bloku pod koniec tygodnia.

Powiedział, że Wielka Brytania będzie nadal walczyć z UE o rybołówstwo i rolę Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w każdej przyszłej umowie. Oświadczył, że „nie ma już odwrotu”, gdy Wielka Brytania opuści UE 31 stycznia.

– Widziałem prawdziwe oblicze UE już w 2005 r., widziałem europejskie referendum konstytucyjne we Francji, widziałem europejskie referendum konstytucyjne w Holandii i ci ludzie głosowali przeciw. Widziałem, że instytucje całkowicie ignorują wolę ludzi, łamiąc własne przepisy (…) i od tego momentu czułem, że jest to antydemokratyczna, zła struktura … Myślę, że jest to teraz bardzo niebezpieczny projekt polityczny, w którym ludzie mają najwyższą kontrolę nad prawem… władzę bez odpowiedzialności – stwierdził przywódca Partii Brexitu.

Farage wyraził też opinię, że następnym krajem, który po Wielkiej Brytanii opuści UE będzie Polska.

Czy czeka nas Polexit?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!