Wiadomości

Niezidentyfikowany obiekt o cylindrycznym kształcie został zestrzelony nad północną Kanadą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na rozkaz kanadyjskiego premiera Justina Trudeau niezidentyfikowany obiekt o cylindrycznym kształcie został zestrzelony nad północną Kanadą przez amerykański myśliwiec F-22.

– Nakazałem zestrzelić niezidentyfikowany obiekt, który naruszył kanadyjską przestrzeń powietrzną. @NORADCommand zestrzelił obiekt nad Jukonem. Kanadyjskie i amerykańskie samoloty zostały natychmiast wezwane do akcji, a amerykański F-22 skutecznie zestrzelił obiekt – poinformował Trudeau.

Stacja CNN skontaktowawszy się z Białym Domem poinformowała, że Dowództwo Północno-amerykańskiej Obrony Powietrznej (NORADC ) zasygnalizowało wcześniej o monitorowaniu „obiektu powietrznego na dużej wysokości” nad północną Kanadą, a samoloty wojskowe monitorują obecnie obszar z Alaski i Kanady.

„Nie jest jasne, czym jest ten obiekt i czy jest związany z podejrzanym chińskim balonem szpiegowskim z ubiegłego tygodnia lub innym obiektem zestrzelonym nad Alaską w piątek” – podała CNN. Z kolei NORADC dodał: „Nie mamy w tej chwili żadnych dalszych szczegółów na temat obiektu, w tym jego możliwości, celu lub pochodzenia”.

To już trzeci obiekt zestrzelony nad Ameryką Północną w ostatnich dniach…

/i.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!