Wiadomości

Nieprzebrane tłumy w Marszu dla Życia w Waszyngtonie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ulicami Waszyngtonu przeszedł wczoraj po raz 45. Marsz dla Życia. Wzięły w nim udział tysiące osób. Po raz pierwszy do uczestników manifestacji przemawiał prezydent Stanów Zjednoczonych.

– Pochodzicie z różnych miejsc, środowisk, ale wszyscy zbieracie się tu w jednym pięknym celu: budowy społeczeństwa, w którym życie jest celebrowane, chronione i doceniane – mówił Donald Trump.

Zwracając się do tysięcy osób zgromadzonych na błoniach National Mall w Waszyngtonie, prezydent USA stwierdził, że Marsz dla Życia jest zbudowany z miłości.

– Wy kochacie każde dziecko urodzone i nienarodzone, wierzycie, że każde życie jest święte, że każde dziecko jest cennym darem od Boga – mówił.

Trump dodał, że dar życia jest najwspanialszym cudem, a „miłość ratuje życie”, co jest tegorocznym hasłem 45. Marszu dla Życia.

Prezydent skrytykował obowiązujące w niektórych stanach prawo zezwalające na przeprowadzenie aborcji nawet do dziewiątego miesiąca ciąży.

– To jest złe i to musi zostać zmienione – zaznaczył, przypominając, że takie przepisy prawne istnieją m.in. w Chinach i Korei Płn.

Dodał, że zgodnie ze statystykami tylko 12 proc. Amerykanów popiera aborcję na życzenie w każdym ze stadiów ciąży, a Amerykanie są „coraz bardziej pro-life”.

Trump zapewnił, że jego administracja będzie broniła prawa do życia, i wezwał senatorów do zatwierdzenia ustawy dotyczącej zakazu wykonywania późnych aborcji i przesłania jej do jego podpisu.

Waszyngtoński Marsz dla Życia to jedna z największych manifestacji pro-life na świecie.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!