Wiadomości

CBA zatrzymało szefa Kanału Sportowego i wiceprezesa PZPN

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Wirtualna Polska” poinformowała, że funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie znane postacie ze świata polskiej piłki nożnej – wiceprezesa PZPN Jakuba T., oraz byłego sekretarza generalnego związku, a obecnie szefa Kanału Sportowego Macieja S. „Jesteśmy przekonani o uczciwości Maćka i czekamy na rozstrzygnięcie sprawy” – głosi komunikat opublikowany przez Kanał Sportowy na Twitterze.

Jak podano w publikacji, działacze mają mieć postawione zarzuty korupcyjne za nieprawidłowości w umowie sponsorskiej podpisanej przez PZPN osiem lat temu z producentem wody mineralnej. Jak informował serwis Interia, zdaniem prokuratury, oskarżeni mieli otrzymać bezpodstawną prowizję.

“To kontynuacja działań śledczych prowadzonych wobec PZPN od połowy 2020 roku w sprawie tzw. afery melioracyjnej. We wrześniu 2020 roku funkcjonariusze CBA weszli do centrali i siedzib okręgowych Związków Piłki Nożnej, zabezpieczyli m.in. komputery i telefony z dokumentami finansowymi. Natomiast w marcu ub.r. przeszukano dom Jakuba T.” – podają “Wirtualne Media”.

Zatrzymanie miało nastąpić na wniosek Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. Działanie CBA miało zostać przyspieszone z powodu ewentualnego wyjazdu jednego z działaczy za granicę na wtorkowy mecz reprezentacji Polski na mundialu w Katarze.

Maciej S. jest prezesem Kanału Sportowego, którego głównymi pomysłodawcami i udziałowcami są znani sportowi dziennikarze: Krzysztof Stanowski, Mateusz Borek, Michał Pol, czy Tomasz Smokowski. W związku z powyższymi informacjami, na oficjalnym profilu Kanału Sportowego na Twitterze opublikowano komunikat.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!