Wiadomości

„Niemieckie zbrodnie nierozliczone” – pod takim hasłem ulicami Warszawy przejdzie marsz upamiętniający Powstanie Warszawskie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ulicami stolicy przejdzie marsz pod hasłem „Niemieckie zbrodnie nierozliczone” – zapowiedział wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasz Kalinowski. Dodał, że celem marszu jest uczczenie pamięci tych, którzy walczyli i polegli za wolność Polski.

Kalinowski wskazał, że marsz wyruszy o godzinie 17 z ronda Romana Dmowskiego i przejdzie Alejami Jerozolimskimi, przez w Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, a zakończy się na placu Krasińskich pod pomnikiem Powstania Warszawskiego.

– Marsz przejdzie pod hasłem „Niemieckie zbrodnie nierozliczone”. Odwołujemy się tutaj do polityki historycznej. Zbrodnie niemieckie i zburzenie Warszawy nie zostały rozliczone. Dlatego, też wzywamy rząd PiS-u do podjęcia realnych działań w tej sprawie. Wyrazem tego jest hasło marszu – powiedział Kalinowski.

Dodał, że uczestnicy marszu będą chcieli przede wszystkim uczcić pamięć tych, którzy polegli, walczyli i oddali życie za wolność Polski.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!