Wiadomości

Niemieckie puby zbojkotują mundial w Katarze? Nie ma piwa, nie ma Mundialu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dw.com antymundialowy strajk zapowiada kultowy pub „Lotta” z Kolonii. Współwłaściciel lokalu Peter Zimmermann, zapalony fan piłki nożnej, podjął decyzję: telewizory będą wyłączone na znak protestu w trakcie całego mundialu w Katarze: od 20 listopada do 18 grudnia. Taką decyzję podejmuje wielu właścicieli lokali w Niemczech.

– Chcemy wyrazić sprzeciw wobec tego na wskroś skorumpowanego systemu FIFA, gdzie tak naprawdę chodzi tylko o pieniądze, a prawa człowieka i kultura futbolu są całkowicie obojętne. Katar jest tego ukoronowaniem: dyskryminacja kobiet i homoseksualistów oraz katastrofalne warunki pracy – powiedział portalowi dw.com Peter Zimmermann.

W Niemczech – jak podaje portal – „entuzjazm dla mundialu w Katarze jest ograniczony: nie widać samochodów z małymi flagami Niemiec, nie wymienia się kart z wizerunkami piłkarzy, w biurach nie robi się zakładów. A ponieważ mistrzostwa odbywają się na przełomie jesieni i zimy, nie organizuje się także transmisji pod gołym niebem”.

Niemieckie sieci sklepów sportowych Intersport i Sport2000 skarżą się, że jak dotąd sprzedaż trykotów mundialowych jest o 50 procent mniejsza niż przed mistrzostwami cztery lata temu. A według najnowszego sondażu ośrodka dimap ponad połowa Niemców rozważa całkowite zignorowanie piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze.

„Mikołaj zamiast adidasa, piernik zamiast FIFA” – to hasło inicjatywy bojkotu mundialu, który zapowiedział Dietrich Schulze-Marmeling, autor książki „Bojkotujcie Katar 2022”. Wszyscy, którzy przyłączą się do apelu, powinni wysłać listy protestacyjne do FIFA, nie kupować żadnych produktów z logo mundialu, a zwłaszcza powstrzymać się od podróży do Kataru i unikać publicznych pokazów w Niemczech.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!