Europa Islam Wiadomości

Niemieckie pielęgniarki zapisują się na kursy samoobrony w obawie przed imigrantami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Personel szpitala w Bielefeld (Nadrenia Północna-Westfalia) jest coraz bardziej zagrożony, wykorzystywany i atakowany, donosi „Neue Westfälische”. Zwłaszcza młodsze pielęgniarki informują o coraz częstszej przemocy słownej i fizycznych atakach ze strony migrantów. Szpital musi teraz przedsięwziąć specjalne środki bezpieczeństwa w celu ochrony swoich pracowników.

Jeśli coś nie idzie wystarczająco szybko, pielęgniarki są nazywane „dziwkami, sukami i niekompetentnymi”, zwłaszcza przez „południowych” (takim eufemizmem określa ich niemiecka gazeta – przyp. red.) imigrantów, mówią gazecie pracownicy szpitala. Jedna z pielęgniarek zgłosiła przypadek, gdy musiała reanimować umierającą osobę, a inny pacjent opluł jej stopy, ponieważ był zmęczony czekaniem.

Szpital rozważa teraz wprowadzenie pewnych kroków w celu poprawy bezpieczeństwa, takich jak przyciski alarmowe i … zajęcia z samoobrony. Wielu pracowników zrezygnowało z pracy ze względu na długie godziny dyżurów, stres i sposób traktowania przez pacjentów. Męski personel opowiada podobne historie.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!