Europa Wiadomości Wiara

Niemiecki biskup chce błogosławieństwa dla par homoseksualnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Franz Josef Bode – biskup Osnabrück i wiceprzewodniczący niemieckiej Konferencji Episkopatu domaga się błogosławieństwa dla związków par homoseksualnych.

– Można na przykład pomyśleć o błogosławieństwie (którego nie należy mylić z ceremonią ślubną) – powiedział bp Bode w wywiadzie dla „Neue Osnabrücker Zeitung”. – Musimy przedyskutować to bardziej szczegółowo w kościele. Milczenie i stosowanie zasady tabu nie prowadzą nas dalej i sprawiają, że czujemy się niepewnie. Czy nie ma w tych związkach żadnych rzeczy, które są pozytywne, dobre i słuszne? Czy nie powinniśmy być bardziej sprawiedliwi?

Biskupa popiera wpływowy wśród niemieckich katolików liberalny ruch „Wir sind Kirche” (My jesteśmy Kościołem). „My jesteśmy Kościołem” ma swoje oddziały i przedstawicielstwa w ponad 20 krajach na wszystkich kontynentch i współpracuje z podobnymi organizacjami katolickimi (np. Catholics for a Free Choice z USA, „Kościół od dołu” z Niemiec, grupa Golias z Francji, Ruch 8 Maja z Holandii istniejący w latach 1985–2003). Ruch domaga siee m.in. udzielania komunii rozwiedzionym, interkomunii z protestantami, umożliwienia kobietom przyjmowania święceń kapłańskich czy możliwości wolnego wyboru w kwestii celibatu.

– Jeśli samochody i kto wie, co jeszcze są błogosławione, kościół nie może odmówić błogosławieństwom parom jednopłciowym – powiedział rzecznik niemieckigo Ruchu, Christian Weisner. -Myślę, że na szczęście są księża błogosławiący parom tej samej płci, przynajmniej w małym kręgu i bez uwagi mediów, i to dobrze.

Źródło: dzenniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!