Europa Polska Wiadomości

Niemiecki “Bild” chwali Polskę za jej politykę migragyjną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
– Polska w imponujący sposób opiera się więc perfidnej grze z migrantami – twierdzi na łamach niezwykle popularnego w Niemczech “Bilda” publicysta Jan Schafer. Już w tytule dziękuje naszemu państwu za opór na granicy z Białorusią.

“Danke, Polen!” – zatytułował swój tekst w “Bildzie” Jan Schafer, który przypomina, że Straż Graniczna i polskie wojsko zabezpieczają granicę przed nielegalnymi imigrantami wykorzystywanymi przez reżim Aleksandra Łukaszenki. – Polska zasługuje na uznanie – komplementuje rząd i służby.

Niemiecki komentator nazywa wydarzenia z pogranicza polsko-białoruskiego mianem ostatniej lekcji, którą pobiera ustępująca kanclerz Angela Merkel.

– To, co zdaniem Merkel podobno nie było u nas w 2015 roku możliwe, nasi sąsiedzi z powodzeniem realizują w krótkim czasie. Polska w imponujący sposób opiera się więc perfidnej grze z migrantami. I pokazuje despotom w Mińsku i Moskwie czerwoną kartkę – czytamy w “Bildzie”. Schafer pisze też, że Polska nie może ustąpić i musi nadal trwać na straży nieprzekraczania granic przez imigrantów.

– Rząd w Warszawie pokazał w ten sposób także, że wyciągnął wniosku z kryzysu uchodźczego w 2015. Tym samym pomaga całej UE, także Niemcom. Dlatego polski rząd za swój kurs zasłużył dlatego na uznanie, a nie na szyderstwa i krytykę. Dziękujemy Ci, Polsko! – podsumował Schafer.

To się ceni.

Źródło: salon24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!