Wiadomości

„Niemiecki antifiarz z jednej z najbardziej brutalnych ekip” przyjechał na Marsz Niepodległości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Johannes Domhöver w przeszłości miał brać udział w demonstracjach przeciwko niepodległości Polski. W dniu Narodowego Święta Niepodległości, jak donoszą uczestnicy marszu, postanowił odwiedzić Warszawę.

W mediach społecznościowych pojawiła się fotografia, która ma przedstawiać znanego członka niemieckiej Antify Johannesa Domhövera. Opisywany jako członek „jednej z najbardziej brutalnych ekip”, tzw. Hammerbande (niem. Gang Młota), miał zostać sfotografowany w centrum Warszawy, gdy prawdopodobnie próbował wmieszać się w tłum ludzi. Według doniesień uczestników Marszu Niepodległości, po interwencji Straży Marszu Domhöver miał zbiec, udając się w kierunku Mokotowa.

Jak podają niemieckie portale, 29-latek z Berlina jest od lat znany niemieckiej policji w związku z różnymi incydentami związanymi z lewicowym ekstremizmem. Domniemana liderka grupy lewicowych ekstremistów, której członkiem ma być Domhöver, – Lina Engel – od prawie roku przebywa w areszcie w związku z oskarżeniami o utworzenie i prowadzenie organizacji przestępczej. Areszt liderki ekstremistycznej grupy był przyczyną gwałtownych zamieszek w Lipsku.

Co ciekawe, walczący z „faszyzmem” i „patriarchatem”, na rzecz praw kobiet i mniejszości, Domhöver został przez część swojego środowiska oskarżony o gwałt, groźby karalne i przemoc psychiczną. Oskarżenia pojawiły się na lewicowej platformie Indymedia, a miała je wysunąć była partnerka lewicowego ekstremisty.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!