Europa Wiadomości

Niemiecka telewizja nakręciła film, którego akcja dzieje się w… Europie pod rządami “skrajnych prawicowych ekstremistów”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
W niedalekiej przyszłości Europa pogrążona jest w chaosie. Skrajnie prawicowi ekstremiści przejęli władzę w wielu krajach. Demokratyczne państwo, którymi niegdyś były Niemcy, stało się totalitarną dyktaturą która prześladuje dysydentów, muzułmanów i homoseksualistów … tak w skrócie brzmi fabuła nowej filmowej produkcji niemieckiej „Odejście w nieznane” telewizji ARD. Premiera już w Walentynkowy wieczór 14 lutego.

Jan Schneider (w tej roli Fabian Busch) to nieugięty prawnik, udzielający się po stronie ofiar reżimu. Kiedy dowiaduje się, że rząd chce ponownie go uwięzić, decyduje się uciec. Jego celem jest Unia Południowej Afryki, która cieszy się stabilnością polityczną i ekonomiczną (to zapewne RPA, z której setkami i tysiącami już w tej chwili uciekają biali, co destrukcyjnie działa też na gospodarkę).

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że ta propagandówka nakręcona kosztem aż 400 mln euro to dzieło spółki Degeto. Jej szefową jest Christine Strobl, córka Wolfganga Schäuble – przewodniczącego Bundestagu z ramienia partii Angeli Merkel (czyli CDU). W gabinetach Angeli Merkel służył on jako minister spraw wewnętrznych (2005–2009) oraz minister finansów (2009–2017). To nie koniec powiązań Christine Strobl z partią rządzącą, bowiem jej małżonek to Thomas Strobl, deputowany CDU do Bundestagu, wicepremier w rządzie Badenii-Wirtembergii.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!