Wiadomości

Niemiecka szkoła przełożyła termin i zmieniła charakter tradycyjnych obchodów Bożego Narodzenia po skardze muzułmańskiego ucznia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szkoła w niemieckim mieście Lüneburg zmieniła charakter świątecznych uroczystości po tym, jak muzułmański uczeń powiedział, że wykonywane w ich trakcie utwory są niezgodne z islamem.

Wczoraj niemiecki nadawca radiowy i telewizyjny NDR poinformował na swojej stronie internetowej, że po złożeniu skargi szkoła przełożyła obchody Bożego Narodzenia, a ponadto udział w nich ma być dobrowolny. Uczniowie mogą teraz wybrać, czy chcą wziąć w nich udział, czy nie.

Dyrektor szkoły potwierdził zmiany w programie, ale zaprzeczył, że stało się tak z powodu skargi muzułmańskiego ucznia. Powiedział: „Nie ma ostatecznej decyzji o odwołaniu tak bardzo oczekiwanego w Lüneburg wydarzenia”.

Według dyrektora, zmiana terminu związana jest z „dostępnością personelu szkolnego”. Ponadto dodał on, że skarga dotyczyła tego, iż jeden z nauczycieli chciał śpiewać kolędy podczas jednej z obowiązkowych lekcji.

Ale NDR broni dziś swojego artykułu. Mówi o tym dyrektor pracowni NDR w Lüneburg: „Krytyka ucznia wywołała debatę na temat świątecznej imprezy. […] Z tego powodu uroczystość została przełożona”.

Ostatnio podobny incydent związany z Bożym Narodzeniem i uczniami muzułmańskimi miał miejsce w Danii. Szkoła w Graested odwołała swoją tradycyjną uroczystość świąteczną ze względu na muzułmańskich uczniów.

/Voice of Europe.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!