Wiadomości

Niemiecka policja przeszukała Allianz Arenę i biuro Bayernu Monachium

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecka policja kryminalna we wtorek, 25 kwietnia, przeprowadziła rewizje na stadionie Allianz Arena i w biurze klubu piłkarskiego Bayern Monachium.

Śledczy z Federalnego Urzędu Kryminalnego we współpracy z Bawarskim Państwowym Urzędem Kryminalnym przeszukali we wtorek stadion Allianz Arena i siedzibę mistrzów Niemiec przy Säbener Strasse w Monachium – poinformował niemiecki dziennik „Bild”.

Według publikacji, postępowania mają związek ze sprawą prania pieniędzy przeciwko bliskiemu współpracownikowi prezydenta Rosji, Władimira Putina, uzbeckiemu miliarderowi Usmanowowi. Oligarcha jest znajomym honorowego prezesa monachijskiego klubu, Uli Hoenessa i kilkukrotnie otrzymywał bilety do loży VIP na mecze Ligi Mistrzów na Allianz Arena.

Po nałożeniu sankcji w związku z inwazją Rosji na Ukrainę, Usmanow przebywał do swojej ucieczki w marcu 2022 roku nad jeziorem Tegernsee, gdzie w Bad Wiessee mieszka Hoeness. Bayern jest zaangażowany w sprawę w charakterze świadka, klub i jego zarząd nie są przedmiotem śledztwa.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!