Wiadomości

Niemiecka policja poszukuje 300 tysięcy przestępców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecka policja obecnie poszukuje prawie 300 tys. osób, które weszły w konflikt z prawem i powinny zostać aresztowane. Wśród nich jest ponad 126 tys. imigrantów, którzy uciekli przed aresztem i deportacją.

Dane opublikował „Welt Am Sonntag”, powołując się na raport Federalnego Urzędu Kryminalnego. Niemieckie MSW przyznaje, że trudno dokładnie ustalić ilu jest poszukiwanych imigrantów, bowiem część z nich mogła wyjechać z kraju, a na ich miejsce mogli przybyć kolejni – już nielegalnie.

Oprócz imigrantów policja poszukuje skazanych przestępców, którzy nie zgłosili się do odbycia kary, uciekinierów z więzień, oraz skazanych, którzy unikają kontaktu z wymiarem sprawiedliwości.

Przewodniczący Komisji Spraw Wewnętrznych Bundestagu Armin Schuster uważa, że należy zintensyfikować poszukiwania przestępców. – Zdecydowanie większe i dokładniejsze kontrole prowadzone w Niemczech przy okazji szczytu G7 pozwoliły w kilka dni złapać 135 przestępców poszukiwanych listami gończymi – powiedział Schuster.

Niemiecka policja poszukuje także 300 tys. osób, które podały fałszywe miejsce zamieszkania.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!