Wiadomości

Niemiecka policja apeluje, by zrezygnować z samotnych spacerów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po serii napadów, których skutkiem była utrata torebek przez ich właścicielki, policja w niemieckim mieście Neubrandenburg radzi, by „spacerować w parach” lub „przebywać w towarzystwie”.

Celem rabusiów najczęściej padają starsze kobiety. Policja radzi im, by nie próbowały walczyć, ale by zwracały się o pomoc. Według policji w mieście nie grasuje seryjny rabuś, bowiem opisy sprawców wskazują, że napadów dokonują różne osoby. Dziwić może fakt, że policja nie podała rysopisów potencjalnych sprawców.

Seria rabunków torebek, która miała miejsce w ostatnich kilku dniach w Neubrandenburgu, wywołała falę obaw wśród emerytek. Policja sugeruje, że osoby starsze powinny nosić ważne dokumenty przy ciele i sprawdzać co jakiś czas kieszenie.

Do ataków na starsze panie szczególnie często dochodzi na kładce dla pieszych między Ptasim Osiedlem i dworcem, a także w pobliżu nowego cmentarza.

W ubiegłym roku 79-letnia kobieta została ciężko ranna podczas takiego napadu. Doznała złamania ramienia oraz nadgarstka, gdy próbowała bronić swojego portfela.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!