Wiadomości

Niemiecka aktywistka na rzecz przyjmowania imigrantów została zamordowana przez… imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sophia Lösche, 28-letnia niemiecka aktywistka angażująca się w akcje na rzecz przyjmowania imigrantów, została wczoraj, około godziny 15.20, znaleziona martwa na stacji paliw Egino w gminie Asparrena w Álava, w Hiszpanii, donosi Bild.

Pojechała autostopem do swojego rodzinnego miasta Bamberg, około 260 kilometrów na południe. Odkąd wsiadła do ciężarówki z marokańskimi tablicami rejestracyjnymi w Schkeuditz w Niemczech Wschodnich, wszelki ślad po niej zaginął. Przez tydzień nic nie wiedziano o miejscu jej pobytu.

Kontrola drogowa Gwardii Cywilnej zatrzymała we wtorek ciężarówkę na drodze w pobliżu hiszpańskiego miasta Bailén w Jaén. Kierowca chciał udać się do Cieśniny Gibraltarskiej, załadować się na prom i dotrzeć nim do Maroka, by tam schronić przed europejskim wymiarem sprawiedliwości.

W środę przewieziono go do Centralnego Sądu Egzaminacyjnego nr 6 Audiencia Nacional. Jego zeznania pozwoliły odnaleźć ciało młodej kobiety, która pracowała w organizacji pozarządowej na greckiej wyspie Lesbos, gdzie pomagała tak zwanym uchodźcom. Źródła, na które powołują się media podkreślają, że ciało wykazuje „wyraźne objawy przemocy”. Sprawca najwyraźniej zamierzał ją zgwałcić.

Sekcja zwłok, która prawdopodobnie zostanie wykonana dzisiaj w Katedrze Kryminalistyki w Vitorii, określi przyczynę śmierci, jak również przybliżony czas, w którym się to stało, aby można było określić, czy miało to miejsce w Niemczech, Francji czy Kraju Basków. Od tego zależy, który sąd zajmie się tą sprawą.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!