Europa Wiadomości

Niemieccy policjanci wychwalali Hitlera na portalach dyskusyjnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal o2.pl niemieccy policjanci założyli w sieci grupę, na której wysyłali sobie treści wychwalające Hitlera. Znaleziono szokujące treści i fotografie – nawet z komór gazowych.

Skandal w Niemczech. Grupa policjantów założyła grupy dyskusyjne, na których dzieliła się hitlerowskimi treściami.

Pierwsza z grup powstała w 2012 roku, kolejne pięć w 2015. Udział w dyskusji mniej lub bardziej aktywnie brało 29 policjantów.

Mężczyźni dzielili się ze sobą treściami skrajnie prawicowymi. Nie byłoby w tym nic zatrważającego, gdyby nie ich miłość do Hitlera. Zdjęcia i ilustracje przedstawiające dyktatora III Rzeszy, swastyki, komory gazowe, a nawet rasistowskie sklejki zdjęć.

Funkcjonariusze zostali automatycznie zawieszeni. Ich mieszkania przeszukano. Część z nich próbuje odwołać się od oskarżeń, argumentując to tym, że nie brali czynnego udziału w dyskusji, a jedynie czytali wiadomości na czacie.

Doniesienia o takich ugrupowaniach pojawiły się już dwa lata temu. Funkcjonariusze jednak dobrze ukrywali się ze swoimi grupami. Do odkrycia doszło przypadkiem.

Jeden z policjantów podejrzany był o sprzedawanie informacji dziennikarzom. Jego prywatna korespondencja została przeszukana.

Na jego telefonie znaleziono niepokojące treści. To one doprowadziły do znalezienia skrajnie prawicowych grup wychwalających Hitlera.

No proszę…

Źródło: o2.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!