Europa Wiadomości

Niemcy: Zorganizowano muzułmański marsz przeciwko terroryzmowi. Z zapowiadanych 10 tysięcy przyszło kilkaset osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Kolonii, notabene w miejscu gdzie doszło do masowego molestowania seksualnego w czasie sylwestrowej nocy, odbył się marsz muzułmanów przeciwko terroryzmowi. Choć organizatorzy zapowiadali, że w marszu weźmie udział dziesięć tysięcy osób, to przyszło ich… kilkaset. Jak widać muzułmanie nie mają nic przeciwko terroryzmowi. Również największa organizacja muzułmańska w Niemczech odmówiła wzięcia udziału w manifestacji.

Inicjatorką marszu jest badaczka islamu Lamya Kaddor. W apelu do muzułmanów mieszkających w Niemczech inicjatorzy demonstracji podkreślali, iż szczególnym obowiązkiem muzułmanów jest opór przeciwko religijnym fanatykom i terrorystą.

– Nasza wiara jest (przez terrorystów) wykorzystywana, kalana, obrażana i wypaczana – napisali autorzy apelu.

Kaddor zapewnia, że większość muzułmanów odrzuca terroryzm i przemoc, tak samo jak inni ludzie.

Jednak muzułmanie niespecjalnie kwapili się, żeby wziąć udział w tym marszu. Oficjalnie wzięcia udziału w przedsięwzięciu Kaddor odmówiła największa organizacja muzułmańska w Niemczech tj. Turecko-Islamska Unia Instytucji Religijnych (DITIP). Władze organizacji uważają, że taki marsz podczas ramadanu przekracza możliwości fizyczne muzułmanów, którzy poszczą w tym okresie.

Źródło: tygodniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!