Felietony

Niemcy wrócili do “źródeł”, ale i nas tą zarazą zainfekowali

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal Oko.press pokazał, ile są w stanie zrobić polityczni aktywiści, gdy sędzia wyda wyrok, z którym się ideologicznie nie zgadzają. – Dziewuchy Berlin rozdały ulotkę demaskującą, kim jest Julia Przyłębska jej berlińskim sąsiadom, a także manikiurzystce, kosmetyczce, fryzjerce, handlarzowi win, lokalnej parafii i ulubionej restauracji – pisze Piotr Pacewicz. – Protesty wypłoszyły Przyłębskich z ambasadorskiej willi. „Może uda nam się wytropić, gdzie się schowali” – czytamy w artykule.

Czyż nie przypomina to metod i zachowań z czasów nazizmu? Zaszczuwanie, zastraszanie – to, co w latach trzydziestych robili naziści spod znaku NSDAP i SA, to samo dzieje się i dziś. Można by rzec, że w zasadzie mamy w Niemczech kalkę tego, co działo się tam w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Najsmutniejsze jest w tym to, że w w Polsce znalazło się tak wielu naśladowców…

„Dziewuchy Berlin” to, jak same mówią o sobie w rozmowie z Piotrem Pacewiczem, „zgrany kolektyw”. W artykule pt.: „Dziewuchy wykurzyły Przyłębskich z rezydencji w Berlinie” przedstawione są sposoby, jakimi aktywistki prześladują mieszkającą na co dzień z mężem, ambasadorem Polski w Niemczech prof. Andrzejem Przyłębskim, prezes Trybunału Konstytucyjnego Julię Przyłębską. Aktywistkom udało się ustalić adres rezydencji Ambasadora i ciągłymi protestami najwyraźniej udało się zmusić opuszczenia jej.

Pierwszy protest pod domem Ambasadora „Dziewuchy Berlin” zrobiły we wtorek. Celem, jak przyznają, było nastraszenie prezes TK. „Chodziło o to, by Przyłębską zaskoczyć, postawić pod murem. Żeby poczuła strach, który czują w Polsce dziewczyny, kiedy robią test ciążowy i widzą te czerwone kreski, albo gdy lekarz USG mówi, że wie pani, dziecko nie jest zdrowe. Żeby wyrwać ją z poczucia bezpieczeństwa” – opowiada jedna z aktywistek.

„My, dumni obywatele i obywatelki Berlina, nie pozwolimy na to, żeby krwawa Julia nadal prowadziła wygodne, luksusowe życie w Niemczech, podczas gdy nasza ojczyzna, podpalona przez nią, stoi w płomieniach” – deklarują mentalne nazistki.

/OKO.PRESS, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!