Europa Wiadomości

Niemcy: W Berlinie dwie lekarki zostały skazane za reklamowanie usług aborcyjnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl w Berlinie dwie lekarki zostały skazane na grzywnę za reklamowanie usługi mordowania dzieci nienarodzonych.

W miniony piątek sąd w Berlinie uznał dwie niemieckie lekarki specjalistki ginekologii winnymi nielegalnego w formie informowania o paraniu się procederem zabijania dzieci nienarodzonych. Kobiety zostały skazane na każda po 2000 euro grzywny oraz pokrycie kosztów sądowych. Prokuratura domagał się wyższego wymiaru kary, mianowicie grzywny w wysokości 7500 euro.

W Niemczech zabijanie dzieci nienarodzonych jest niezgodne z prawem, ale w wielu wypadkach niekaralne. Skutkuje to około 100 tysiącami zamordowanych w łonach matek rocznie. Lekarze nie mogą jednak reklamować swoich krwawych usług.

Niedawno znowelizowano prawo tego dotyczące; obecnie legalne jest jedynie poinformowanie, że dokonuje się aborcji, ale nie można określać, w jakiej odbywa się to w formie. Skazane lekarki tymczasem zachęcały do wyboru swoich akurat usług, przekonując, że odbierają dzieciom życie „bez lekarstw i bez narkozy” oraz w „bezpiecznej atmosferze”.

To pierwszy taki wyrok po zmianie prawa. Ustawa o mordowaniu dzieci nienarodzonych została w Niemczech znowelizowana w ubiegłym roku na skutek debaty wywołanej sprawą ginekolog Kristiny Hänel. Lekarkę w listopadzie 2017 roku skazano w Gießen na grzywnę 6000 euro za informowanie o przeprowadzaniu przez siebie aborcji.

Czyżby Niemcy zawróciły z drogi prowadzącej ku cywilizacji śmierci?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!