Wiadomości

Niemcy: Udaremniono zamach stanu? Wielka akcja służb

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwadzieścia pięć osób zostało aresztowanych w zakrojonej na szeroką skalę akcję służb pod zarzutem spisku mającego na celu obalenie niemieckiego rządu. Na czele spisku miał stać 71-letni mężczyzna, znany jako Książę Heinrich XIII, członek niemieckiego szlacheckiego rodu, a także 69-letni Ruediger, były spadochroniarz. Spiskowcy zamierzali powołać Heinricha XIII na nowego przywódcę Niemiec, przy czym miało się to dokonać w drodze zamachu stanu.

Niemiecka agencja informacyjna DPA donosi, że 25 osób zostało zatrzymanych w ramach zakrojonej na szeroką skalę operacji przeciwko członkom tzw. Ruchu Obywatelskiego Rzeszy. DPA powołała się na prokuratorów federalnych, którzy poinformowali, że 3000 funkcjonariuszy wzięło udział w operacji, przeprowadzając rewizje w 11 z 16 krajów związkowych Niemiec. Część członków ugrupowania odrzuca powojenną konstytucję Niemiec i wzywa do obalenia rządu.

Tygodnik Der Spiegel poinformował, że przeszukiwane lokalizacje obejmują koszary niemieckiej jednostki sił specjalnych KSK w południowo-zachodnim mieście Calw. Minister sprawiedliwości Marco Buschmann określił naloty jako „operację antyterrorystyczną”, dodając, że podejrzani mogli planować zbrojny atak na instytucje państwowe.

/whio.com, mirror.co.uk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!