Europa Wiadomości

Niemcy: Transseksualny murzyn został wygwizdany podczas festiwalu wagnerowskiego…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl do skandalu doszło na liczącym sobie blisko 150 lat festiwalu muzyki wagnerowskiej w Bayreuth. Publiczność wygwizdała występy murzyna przebierańca LGBTVN.

Festiwal w Bayreuth jest najsłynniejszą w Niemczech imprezą muzyki poważnej. Poświęcony dziełom Ryszarda Wagnera odbywa się każdego lata od 1876 roku. W tym roku na jego otwarciu pojawiła się kanclerz Niemiec Angela Merkel, były kanclerz Gerhard Schröder i premier Bawarii Markus Söder.

W tym roku doszło jednak do skandalu. Na początku wystawiano operę „Tannhäuser” Wagnera. Ale to nie ta inscenizacja została zapamiętana, a występ niejakiego Le Gateau Chocolat – Czekoladowego Ciacha. Z jakichś powodów na festiwalu muzyki Wagnera i w adaptacji jego słynnej opery postanowiono zaprezentować murzyna, zmiennopłciowca przebierańca LGBTHIV.

Kiedy śpiewacy i muzycy po spektaklu kłaniali się publiczności, ta wygwizdała i wyburczała murzyna Czekoladowe Ciacho. Nie pomogła nawet obecność dostojnych gości.

Reakcję widzów z oburzeniem skrytykował recenzent magazynu „Stern” Carsten Heidböhmer, który napisał, że Czekoladowe Ciacho wniosła/wniosło/wniósł świeżość w przedstawienie o niemieckim rycerzu i bardzie i turnieju średniowiecznych śpiewaków.

Przebieraniec miał być „antytezą” dla świata szlachetnych, średniowiecznych rycerzy. Redaktor uważa, że Czekoladowe Ciacho nie zasługiwała/zasługiwało na gwizdy, bo nie tylko nie śpiewał, ale nawet się nie odzywał, więc nie mógł/mogła/mogło wypaść źle. Po czym nawiązał do tego, że Wagner był ulubionym kompozytorem Hitlera. Światły redaktor zasugerował, że to naziści wygwizdali zmiennopłciowego przebierańca.

Zmiennopłciowy przebieraniec poskarżyła/poskarżyło  się na Facebooku na zachowanie niemieckiej publiczności. Napisała/napisało, że powinna się „wstydzić|” i, że nie dorośli do tego, by go/je/ją zaakceptować.

Kiedy “tolerancja” wejdzie zbyt mocno…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!